Telekomituru madalseis mõjutab aasta eksportööri

01. juuni 2001, 07:59

Kogu maailmas telekommunikatsioonivaldkonnas valitsev mõõn pole puutumata jätnud ka Eesti mulluseks aasta eksportööriks valitud JOT Eesti OÜd, kes on seetõttu muutnud oma toodangu sihtrühmi, kirjutab Postimees.

JOT Eesti juhatuse liikme Aivar Elbrehti sõnul on varasematel aastatel nende peamise toodangu moodustanud allhanked just telekommunikatsiooniettevõtetele, kuid praegu on üheks olulisemaks valdkonnaks tõusnud hoopis elektroonikaseadmete tootmine autofirmadele.

Kui varasematel aastatel on ettevõtte kasum igal aastal peaaegu kahekordistunud ning märkimisväärselt on suurenenud ka käibed, siis tänavu Elbrehti sõnul enam nii suurt tõusu oodata ei ole. ?Sellegipoolest ei ole me pidanud oma personali ja toodangumahte kokku tõmbama,? lisas ta.

Firma soomlasest juhi Pekka Törmikoski sõnul on aga tõenäoline, et mõõn jääb lühiajaliseks ning järgmisel aastal oodatakse taas nii käibe kui kasumi suurenemist.

Elbrehti sõnul läheb praegu kogu ettevõtte toodang Eestist välja ning mullu ulatus eksport 573,3 miljoni kroonini. 1999. aastaga võrreldes oli ekspordi kasv 54,3 protsenti. ?Ühtegi konkurenti meil Eestis praegu pole, sest meie valmistame seadmete komponente, mitte lõpptoodangut,? märkis ta.

Telekommunikatsiooni valdkonnas on JOTi klientideks kõik suuremad mobiiltelefone valmistavad firmad. Aktiivne koostöö on ettevõttel ka Euroopa suuremate autokontsernidega, kellele tehakse kõikvõimalikke elektroonikaseadmeid.

JOT Eesti kuulub Soome JOT Automation Groupile, kellel on lisaks Eestile tehased veel Soomes, Ameerika Ühendriikides, Itaalias ja Koreas. Törmikoski sõnul on kogu korporatsioonis umbes 800 töötajat, kellest pisut üle veerandi töötavad Eestis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing