Tallinnas tutvustatakse EL rahaauke

05. juuni 2001, 14:12

7.-8.juunil toimub Tallinnas Euroopa Liidu esimene strukturaalfonde tutvustav seminar 'Strukturaalfondid ja liitumine: Euroopa Komisjoni vaatenurk'.

Seminari ettekannetes käsitletakse sotsio-ökonoomilist ühtekuuluvuspoliitikat, liitumiseelseid fonde, ühenduse poliitikaid, Euroopa tööhõive strateegiat, Euroopa Sotsiaalfondi, Euroopa Põllumajanduse Juhtimise ja Garantiifondi, kalanduse juhtimise finantsinstrumente ja Ühtekuuluvusfondi.

Seminari eesmärgiks on tutvustada Eesti ametnikele Euroopa Liidu strukturaalfondide raamistikku, filosoofiat ja tegevuspõhimõtteid Euroopa Liidu laienemisel ning anda juhiseid fondide poolt pakutava edukaks kasutamiseks. Seminari raames toimuvatel workshop"idel käsitletakse planeerimise, rakendamise ja jälgimise, samuti hindamise, finantsjuhtimise ja -kontrolli võtmeaspekte.

Euroopa Komisjoni Delegatsiooni Eestis Phare/ISPA üksuse juhi Claus Kondrup"i sõnul on see esimene kord, kus taolist seminari üldse kusagil korraldatakse. 'Seminaril on väga oluline tähendus, ajastus on ideaalne ning antavad juhised garanteerivad selle, et Eesti saab olema valmis strukturaalfondidest kasu lõikama.'

Seminaril osalevad Eesti riigi ja kohaliku omavalitsuste ametnikud ja erinevate fondide ning Euroopa Komisjoni esindajad.

Seminari avavad Eesti Vabariigi regionaalminister Toivo Asmer ja Euroopa Komisjoni regionaalpoliitika peadirektoraadi peadirektor Guy Crauser.

Visiidi ajal Eestisse toimuvad hr.Crauseril eraldi kohtumised rahandusministri Siim Kallase, Riigikogu Euroopa Asjade Komisjoni juhataja Tunne Kelami ja teiste komisjoni liikmetega, Eesti liitumiskõneluste delegatsiooni juhi Alar Streimanni ning teiste kõrgete riigiametnikega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing