Loomsete jäätmete käitlemise süsteemi hakkab arendama riigi äriühing

05. juuni 2001, 13:06

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks riigi äriühingu Loomsete Jäätmete Käitlemise AS asutamise, mis on tingimuseks Euroopa Liiduga liitumisel.

Loomsete jäätmete käitlemise süsteemi rajamine on põllumajandusvaldkonnas üks olulisemaid ühinemistingimusi Euroopa Liiduga, aga samavõrra oluline on see Eesti jaoks nii inimeste kui loomade tervise kaitse seisukohast, teatas põllumajandusministeeriumi pressiesindaja.

Eri- ja kõrge riskiga loomseid jäätmeid tekib Eestis hinnanguliselt 6000 tonni aastas, mis aastaks 2010 võib suureneda 10 000 tonnini.

Põllumaajndsusministeeriumi eesmärk on rajada kõrge ja eririskiga loomsete jäätmete töötlemiskeskus.

Projekti investeeringute hinnguliseks mahuks on ca 56 ? 76 miljonit krooni eeldusel, et valitava tehnoloogia kohaselt töödeldakse jäätmed ümber lihakondijahuks, mida kasutatakse lisaküttematerjanila.

Põllumajndusministeerium on esitanud taotluse tehnoloogiliste seadmnete kaasfinantseerimiseks EL sihtprogrammile Phare.

EL-s on seoses BSE-tõve laienemisega algatatud arutelu klassifitseerida suur osa tänastest madala riskiastmega loomsetest jäätmetest ümber kõrge riskiga jäätmeteks ja piirata sellest toorainest vaslmistatud toodete edasist kasutamist loomade toiduahelas.

Detsembris 2000 toimunud EL põllumajandusminsitrite erakorralisel istungil lepiti kokku, et alates 01.01.2001 on keelatud liha- ja kondijahu kasutamine loomasöödaks ning testimata loomaliha kasutamine inimtoiduks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing