Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Bussijuhid kardavad enda vallandamist streigi tõttu

07. juuni 2001, 08:21

Tallinna autobussikoondise (TAK) bussijuhid ei julge juhtkonnale vastu hakata, sest kardavad kriitika ja palgatõusu nõudmise eest vallandamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ega see streik hea ei ole,? ütles üheksa aastat TAKis bussijuhina töötanud Rein (62). ?Aga kui streik tuleb, siis loomulikult võtan sellest osa.?

Reinu sõnul kardavad bussijuhid vallandamist. ?Ülemused ütlesid meile otse, et kui streik tuleb, siis lastakse pooled lahti ja võetakse uued asemele,? sõnas Rein. ?Kõik kardavad.?

Ka teised Eesti Päevalehega rääkinud bussijuhid ütlesid, et nad ei poolda streiki, sest kardavad sellest tulenevaid repressioone ja töökoha kaotust.

?Siin töötavad peamiselt Venemaa kodanikud ja kodakondsuseta inimesed,? lausus 10 aastat TAKis bussirooli keeranud 40-aastane vene rahvusest bussijuht. ?Eesti passiga bussijuhte on meil vähe.?

Bussijuhid ütlesid, et neile makstakse praegu 15?18 krooni tunnis. ?Palk tuleb 3000 krooni ringis puhtalt kätte,? lausus kaks aastat TAKis töötanud Aleksander (38). ?Hommikul kell neli üles ja öösel kell kaks magama, selle eest on palk ikka liiga väike.?

Eile tegi TAKi juhtkond streigiga ähvardavatele bussijuhtidele ettepaneku tõsta nende palka umbes üheksa protsenti, kuid Eesti transpordi- ja teetöötajate ametiühing (ETTA) teatas, et see pole piisav.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing