Tallinna trumbiks peavad investorid maksuvabastust

08. juuni 2001, 08:01

Eile peetud Tallinna investeerimiskonverentsil ?The City in Motion? leidsid välisinvestorid, et pealinna ja ka kogu Eesti kiire arengu põhjuseks on äärmiselt avatud majandus ja ettevõtete tulumaksust vabastamine, kirjutab Postimees.

Konverentsi peaesineja Swedbanki juhatuse esimehe Göran Collerti hinnangul toetab Eesti poliitikute, pankade ja firmade vaheline koostöö igati välisinvesteeringute kaasamist riiki. ?Edu võti on Eesti avatus nii uute ideede kui ka välisinvestorite suhtes,? ütles Collert.

Tema arvates on Eesti suurimaks probleemiks suur väliskaubanduse defitsiit. ?Ekspordi ja impordi tasakaalu saaks parandada tarbimise ohjeldamisega,? märkis Collert.

PricewaterhouseCoopersi partneri, Leedus resideeriva Cameron Greavesi kinnitusel tagavad Eesti edu nii Balti kui ka teiste Ida-Euroopa riikide ees radikaalsemad majandusreformid. ?Investoritele muudab Eesti atraktiivseks hea pangandussüsteem ja unikaalne maksupoliitika,? rääkis Greaves.

Trigon Capitali juhatuse esimehe Joakim Heleniuse hinnangul on Eesti jõudnud kümne iseseisvusaastaga, mille esimest poolt iseloomustasid Soome primitiivne ?cowboy capitalism? ja sellele järgnenud finantsinvestorite domineerimine, nüüdseks välisinvestorite pikemaajaliste strateegiliste rahapaigutuste perioodi.

?Üha enam peaks Eestisse tulema investoreid, kes mitte ei erasta või ei osta siinseid ettevõtteid, vaid alustavad äri nullist nagu näiteks Elcoteq,? rääkis Helenius.

Peale soodsa maksukeskkonna muudab Eesti huvipakkuvaks ka asjaolu, et riigist on praktiliselt saanud Skandinaavia koduturg ja peagi ühinetakse Euroopa Liiduga (EL). Samuti on Eestil äärmiselt hea geograafiline positsioon ja kõrge haridustase.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing