BDG sai autoriõiguste rikkumise eest 35 000 krooni trahvi

11. juuni 2001, 16:47

Tallinna Linnakohus otsustas täna, et OÜ BDG Kontsert rikkus Läti ansambli Brainstorm kontserti korraldades autoriõiguse seadust, kuna polnud lepingut Eesti Autorite Ühinguga. Kohus määras BDG Kontserdile 35 000 krooni trahvi ning konfiskeeriti kogu piletimüügitulu.

Tallinna Linnakohus otsustas, et OÜ BDG Kontsert on süüdi vastavalt Autoriõiguse seaduse paragrahvile 83 lõige 1 ning mõistis karistuseks rahatrahvi suuruses 35 000 krooni. Samuti mõisteti OÜ-lt BDG Kontsert välja 2380 krooni autoritasu ja erikonfiskeeriti kontserdi kogu piletimüügi sissetulek 46 616 krooni.

Kohus ei pidanud millekski BDG Kontserdi väidet, et neil on sõlmitud leping Lauri Laubre ja Tarvo Lindmaa poolt loodud Balti Autorikaitse Ühinguga (BAÜ).

Kohus leidis, et autorite nimel saab lepinguid sõlmida vaid see autorite ühing, kes esindab kas oma liikmeid või teiste riikide autoreid vastava maa autorite ühinguga sõlmitud lepingu alusel. Kuna BAÜ Brainstormi kontserdil esitatud teoste autoreid ei esindanud, siis ei saanud ta anda ka luba teoste kasutamiseks.

Kohus leidis ka, et tegemist on õigusrikkumisega omakasu eesmärgil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing