EPL toetab pensionireformi edasiliikumist

12. juuni 2001, 08:11

Kui riigikogus homme tööõnnetust ei toimu, siis maksavad paljud meist alates tuleva aasta suvest kaks protsenti oma töötasust pensionifondi, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Kõige silmatorkavam, mille seaduse vastuvõtmine kaasa toob, saab arvatavasti olema pensionifondide massiivne reklaamikampaania. Tuleb ju fondidel, kuhu eestlaste pensionisääst voolama peaks hakkama, ennast nähtavaks teha.

Tulumaksusoodustusega vabatahtlikust pensionikindlustusest ehk kolmandast pensionisambast, mida juba aastaid pakutakse, pole reklaamist hoolimata suurt ?hitti? saanud, aga teise samba pensionifondidel peaks minema paremini.

Omad vead on ka kogumispensionil, aga rahvastiku kiire vananemise tõttu on see praegu parem variant, kui jääda lootma tulevastelt põlvedelt kogutavate maksude peale.

Muidugi ei võrdu pensionifondide investeerimisrisk ja muud riskid absoluutse nulliga, aga risk raha kaotada on väga väike. Eriti kui Eesti pole sarnase süsteemi juurutamisel teerajaja, vaid on saanud arvesse võtta teistes riikides tehtud vigu.

Homme lõpphääletusele jõudev seaduseelnõu ei tähista ainuvõimalikku viisi pensionireformi teha, aga see eelnõu on siiski piisavalt hea, et reformiga edasi minna.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing