British Telecom müüb üle 58 mld krooni eest kinnisvara

13. juuni 2001, 11:30

Maailma üks suurimaid telekomifirmasid British Telecom PLC teatas täna, et kavatseb 2,3 mld naela (58,5 mld krooni) eest müüa maha oma Suurbritannia kinnisvara portfelli.

Ligi 7000 kinnisvara objekti müüakse Telereal Holdingule, mis on Land Securities ja William Pears Group`i ühisettevõte. British Telecomi jaoks on see viimane samm mis ta on teinud oma 28 mld naela (711 mld krooni) suuruse võlakoorma kergendamiseks.

Antud tehing ilmestab ettevõte samme likviidsemaks muutumisel ja võlakoormuse vähendamisel, teatas ettevõtte esimees Christopher Bland.

British Telecom on oma võlakoormust kasvatanud agressiivse laienemisega välisturgudele ja kolmanda põlvkonna mobiilside litsentside ostmisega Euroopas.

Eile teatas British Telecom, et hakkab kolmanda põlvkonna mobiilvõrku välja arendama koos Deutsche Telekomiga, mis hoiaks ettevõtetel kokku miljardite dollarite eest infrastruktuuri ja arengukulusid.

Enne seda oli ettevõte müünud oma osalusi maha nii Jaapani kui Hispaania mobiiloperaatorfirmades.

Eelmine kuu pani British Telecom müüki oma peakontori Londonis, kuid see ei kuulu Telereal`le müüdavasse kinnisvarapaketti.

British Telecomi aktsia oli täna kella 11:30 Londoni börsil tõusnud 445 pennini ehk 2,65%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing