Politseinikud hakkavad saama eripensioni

14. juuni 2001, 13:41

Riigikogu võttis öösel 65 poolthäälega vastu seadusemuudatuse, mille järgi hakkavad pensioniikka jõudnud pika staazhiga politseinikud järgmisest aastast saama eripensioni, teatas EPL Online.

Politseiteenistuse seaduse ja politseiseaduse muudatuste järgi on vähemalt 20aastase politseiteenistuse staazhiga politseiametnikul õigus eripensionile, mis on 50 protsenti tema viimasest ametipalgast. Sõltuvalt staazhist võib politseiametniku pensioni suurendada kuni 75 protsendini viimasest ametipalgast.

Politseiametniku pension määratakse eluaegsena. Siseminister Tarmo Loodus taotleb järgmise aasta eelarvesse pensionide väljamaksmiseks nii politseiametnikele kui kaitsepolitseinikele kokku 25,4 miljonit krooni.

Lisaks sellele taotletakse 82 miljonit politsei palgafondi, et viia Eesti politsei miinimumpalk 5500 krooni peale. Täna on Eestis Looduse sõnul 150-160 politseiniku ametikohta täitmata. Paraku on need just patrullteenistuse ja politsei noorema koosseisu juures, märkis minister. Tallinnas on täitmata viimastel andmetel veidi vähem kui 120 ametikohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing