Informaatikanõukogu: IT projekte rahastatakse üha vähem

15. juuni 2001, 16:08

Informaatikanõukogu tänasel istungil arutati riigieelarve IT finantseerimispõhimõtteid. Nõukogu leidis, et tänane ametkondadekeskne finantseerimine ei taga prioriteetide arvestamist, ütles teede- ja sideministeeriumi IT-ala asekantsler Mait Heidelberg.

'Valitsusasutustele lisandub uute seaduste jõustumisega pidevalt mitmesuguste IT alaste ülesannete täitmise kohustusi, samas on IT arendusprojektide eelarveline finantseerimine viimasel kahel aastal hoopis vähenenud,' ütles Heidelberg.

<pilt#LinnarViik.jpg#Peaministri IT ala nõunik Linnar Viik#134#197#0> 'Piiratud ressursside otstarbekamaks kasutamiseks peab nõukogu oluliseks IT arendustegevuse juures kasutada finantseerimise puhul tsentraliseeritumat lähenemist,' lisas ta. 'Ressursside planeerimine ja järelevalve nende kasutamise üle peaks tulenema riiklikest mitte ametkondlikest prioriteetidest ja olema keskselt hallatav.'

Nõukogu liikmed on teede- ja sideministeeriumi asekantsler Mait Heidelberg, Eesti Ühispanga asepresident Tõnu Liik, Baltic Computer Systems ASi nõukogu esimees Ants Sild, Oracle Balticsi juhatuse esimees Ants Urvak, peaministri nõunik Linnar Viik,
Marju Lauristin, Dateli juht Urmas Kõlli, TÜ rektor Jaak Aaviksoo ning teede- ja sideministeeriumi riigi infosüsteemide osakonna juhataja Arvo Ott. Nõukogu esimees on teede- ja sideminister Toivo Jürgenson.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing