Portaal Täna Otsustan Mina meelitab inimesi võimu ligi

19. juuni 2001, 08:10

Internetikasutajad saavad 25. juunist avatavas osalusdemokraatiaportaalis Täna Otsustan Mina (TOM) seaduseelnõudeks ettepanekuid teha ja rahva hulgast tulnud ideid allkirjaga toetada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Valitsuse infonõuniku Külli Koidu sõnul võivad peatselt avatavas portaalis oma mõtteid riigi paremaks toimimiseks välja käia kõik TOMis registreeritud kasutajad.

Kui idee ei ole väga utoopiline ning portaalis hääletamisel toetust kogub, jõuab see riigiaparaati välja ? peaminister saadab oma resolutsiooniga ettepaneku asutusele või ministeeriumile, kelle haldusalasse probleem kuuluda võiks.

?Muidugi võiks TOMis kasvõi saja protsendiga läbi minna kanepi legaliseerimine, aga selge on see, et niisugust asja teha ei saa. Siis tuleb selgitada, miks ei saa,? rääkis Koit.

Juhul kui kasutaja teadmatusest olemasolevate seadustega reguleeritud ettepanekuid välja käib, võtab portaali administraator temaga ühendust ja annab asjast ülevaate.

Administraatori ülesandeks on ka jälgida, et teksti roppused ei satuks. ?See ei tähenda, et meil muus mõttes mingi tsensuur toimiks,? kinnitas Koit.

Et TOM rohkem külastajaid leiaks, käivad Vertmanni sõnul läbirääkimised Delfi, Mega ja Everyday Internetiportaalidega, mis võiksid kajastada TOMi uudiseid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing