Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tallinn kaalub 25 kr turismimaksu järgmisest aastast

Raimo Ülavere 22. juuni 2001, 08:15

Tallinna linn võib välisturistidele umbes 25 krooni suuruse turismimaksu kehtestada järgmisel aastal, kuna linna eelarvestrateegia näeb maksu kehtestamise kaalumist ning selleks ettevalmistuste tegemist, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tänavu kindlasti välisturistidele maksu veel ei tule, sest linn ei jõuaks selleks nii kiiresti ettevalmistusi teha,? ütles Tallinna abilinnapea Liisa Pakosta. Tema sõnul tuleb maksu kehtestamiseks ilmselt hakata seadusi muutma.

?Seadus ei näe ju praegu taolist maksu veel ette,? märkis abilinnapea. Tema sõnul on turismimaksu kehtestamiseks kaks viisi. Esimene on algatada riigikogus seadusemuudatus, teine võimalus on ära kasutada olemasolevaid makse ja suurendada näiteks sadama- ja lennujaamamaksu.

Esimene samm turismimaksu kehtestamise kasuks on olnud linnavolikogu heakskiit linna eelarvestrateegiale sättele, mis näeb ette turismimaksu kehtestamise kaalumist ja selleks ettevalmistuste tegemist.

Linnapea Tõnis Palts on Eesti Päevalehele antud intervjuus öelnud, et Tallinna külastavad välisturistid tuleks 10 Soome marga ehk umbes 25 krooniga maksustada niipea kui vähegi võimalik.

Kolme miljoni turisti arvel teeniks linn nii 75 miljonit krooni aastas. Maksust laekuv raha läheks vanalinna turismiobjektide korrastamiseks, hooldamiseks ja atraktiivsemaks muutmiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing