Ain Alvela 26. juuni 2001, 00:00

Planeerimistööde algus lükkub linna disaineri kinnitusel vähemalt järgmisesse aastasse, kirjutab Võrumaa Teataja. Konkursi esikoht läks jagamisele arhitektide Piret Müüripeal (võistlustöö ?Robin Hood?) ning Villem Tomiste ja Veronika Valgu (?Olümpia rõngad?) vahel. Kolmandaks tunnistati tartlaste Katrin Maaski ja Peep Moorasti töö ?Vorm?.

?Kindlat kavandatud tegevust kokku lepitud pole,? ütles eile linna disainer Reet Org. Tema sõnul pole kindel, et park saab sellise kuju, nagu võidutöödel kujutatud. Org peab oluliseks võtta kahest võidutööst nende paremad osad ning tuletada sellest linnale ja pargile soodsaim lahendus.

Võistlustöö ?Robin Hood? on kõige lihtsamini teostatav, ütles Org. Samas on selles lahenduses jäetud bassein samasse kohta, kus praegu, kuigi töödest oodati basseinile uut lahendust.

Töös ?Olümpia rõngad? pakutud lahendused on julged ja atraktiivsed, kuid samas pisut liiga tehnitsistlik, mis muudab võimatuks selle järkjärgulise elluviimise, selgitas Org.

Tartlaste töö ?Vorm? idee oli muuta park ministaadioniks, kuid selle elluviimine sulgeks praegused läbikäigud pargist.

Org hajutas lootused, et Erki Noole olümpiavõidust tiivustatult ümber ristitud kesklinna park saab värskema väljanägemise lähitulevikus. Esmalt tuleb tema sõnul võtta kahest võidutööst parimad ideed ning need kokku sobitada. Kohtumised võidutööde autoritega on kavas augustis, pärast linnavalitsuse suvepuhkust.

Enne haljastuse muutmist tuleb pargile tellida ka tehniline projekt, et selle elluviimise järel ei tekiks vihmaste ilmade korral pargis pea iga-aastast uputust. ?Sadeveed tuleb kuhugi ära juhtida,? kinnitas Org.

Kolme töö eest maksis linnavalitsus kokku 80 000 krooni, millest esikoha saanud saavad kumbki 30 000 krooni ning kolmandaks jäänu 20 000 krooni. Tööd on välja pandud linnavalitsuse teise korruse fuajees.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:40
Otsi:

Ava täpsem otsing