E-kaubanduse uuringu tulemused näitavad kasvuperspektiivi

27. juuni 2001, 09:34

36-s riigis läbi viidud e-kaubanduse uuringu tulemused näitavad internetist ostnute osakaalu 50%-list kasvu viimase aasta jooksul, teatas ASi Emor uuringusuuna juht Ülle Pärnoja,

E-kaubanduse areng Eestis edestab paljusid Ida-Euroopa riike, kuid maailma e-kaubanduse liiderriikide tasemeni on veel palju kasvuruumi

Internetikasutus on uuringus osalenud riikides kasvanud aasta jooksul keskmiselt 27%-lt 31%-le täisealisest elanikkonnast. Eesti kuulub viimase kuu jooksul internetti kasutanute 29%-se osakaaluga keskmiselt internetiseerunud riikide hulka. Kõige laiem on interneti levik Norras (63%), Taanis (62%) ja Kanadas (60%). Internetikasutuse leviku poolest edestab Eesti oluliselt Lätit ja Leedut, kus internetikasutajaid oli vastavalt 13% ja 9%, kuid jääb Soomest (45%) veel oluliselt maha.

Koos internetikasutuse kasvuga on viimase aasta jooksul aset leidnud veel kiirem e-kaubanduse populaarsuse kasv ? seda vaatamata internetiärile osaks saanud valdavalt negatiivsele meediakajastusele. Kui aasta tagasi oli ühe kuu jooksul interneti kaudu tooteid või teenuseid ostnud 10% kõikidest internetikasutajatest, siis nüüd juba 15%. E-kaubanduse leviku esikolmiku moodustavad USA (33% internetikasutajatest), Saksamaa (28%) ja Suurbritannia (24%).

Eestis oli uuringule eelneva kuu jooksul interneti vahendusel kaupu või teenuseid ostnud 6% internetikasutajatest. See on kaks korda enam kui lõunanaabrid Lätis-Leedus (3%), kuid ligi kolm korda vähem kui põhjanaabrid soomlased (17%).

Kõige ostetumateks kaupadeks internetis on jätkuvalt raamatud ja CD-d/muusika, kolmandale kohale on tõusnud garderoobikaubad.

Andmete allikaks on Emori partnerfirma TNS Interactive poolt koordineeritud Globaalne e-kaubanduse uuring, mille käigus küsitleti enam kui 42 000 inimest 36-s riigis üle maailma. Eestis viidi uuring läbi märtsis-aprillis 2001 ja küsitleti 1000 inimest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing