Ravikindlustuseta inimeste arvete tasumisel segadus

29. juuni 2001, 11:03

Riigikontrolli otsuses ilma ravikindlustuseta inimeste raviraha kasutamise kohta seisab, et sotsiaalministeerium ei rakendanud küllaldaselt meetmeid, mis aitaksid vältida raviraha mittesihipärast kasutamist.

Nii näiteks on vältimatu arstiabi mõiste õigusaktides mitmeti defineeritud ja see võimaldas erinevaid tõlgendusi selle rakendamisel. Ministeerium ei olnud kehtestanud täpsemaid tingimusi ja kriteeriume, millistel juhtudel tasub vältimatu arstiabi osutamise eest riik ja millal peab seda tegema patsient ise.

Riigikontroll tuvastas ka, et raviteenuste osutajad esitasid paljudel juhtudel riigieelarvest tasumiseks raviteenuste arveid isikute osas, kes omasid kehtivat ravikindlustust, samuti arveid, mis ei vastanud kas vältimatu ravi tüübile või ettenähtud sihtgrupile.

Riigieelarvest kaetakse kulud ravikindlustusega hõlmamata isikute vältimatuks raviks vastavalt tervishoiukorralduse seadusele.

Ravikindlustuseta on isikud, kes ei kuulu mingil põhjusel üldisesse solidaarsesse sotsiaalkindlustuse süsteemi. 2000. aasta riigieelarves oli sellistele isikutele ette nähtud 57,3 miljonit krooni raviraha. Võrreldes 1999.aastaga oli raviraha eelarves rohkem 40 protsenti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing