Tervishoiu rahapuudust leevendab telemeditsiin

06. juuli 2001, 08:54

Telemeditsiiniga tegeleva firma Docobo Ltd juhatuse esimees Ardo Reinsalu kirjutab Eesti Päevalehes, et Eesti tervishoiu kvaliteeti saab tõsta nii, et see muutub ka odavamaks, kui ka meditsiinis võtta kasutusele infotehnoloogia.

Meditsiiniasutuste kasvuga on suurenenud infrastruktuuri kulude osa (soojus, kanalisatsioon jmt), millel pole raviga mingit pistmist. On lihtne ette näha, et aina rohkem elanikke vajab arstiabi, mida ei suudeta juba täna pakkuda.

Info- ja telekommunikatsiooni pealetung on edukalt vähendanud kulusid mitmes valdkonnas. Mitmed suurte tervishoiukulutustega arenenud riigid on alustanud meditsiini paberimajanduse digitaliseerimist.

Probleeme, mida telemeditsiiniga saab lahendada, hinnatakse Euroopa Liidus lähemate aastate jooksul umbes 1,6-le triljonile kroonile.

Kui tavaliste kulude vähendamise meetoditega (haiglavisiidi lühendamine, haiglate vähendamine jne) langeb alati pisut teenuse kvaliteet, siis elektroonilise side, telemeditsiini ja ennetava ravi kaasamine on suunatud inimeste elukvaliteedi suurendamisele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing