Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

ICANN soovib võimu Interneti üle

16. juuli 2001, 13:02

Üldist järelvalvet korraldav organ Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) andis välja karmi hoiatuse organisatsioonidele, kes pakuvad alternatiivseid domeeninimesid.

Eelmise aasta novembris alustas ICANN uute esimese astme domeenite loomist, sest praegustest .com (kommertsettevõtetele), .net (internetivahendajatele) ja .org (ühiskondlikele organisatsioonidele) jääb ilmselt väheks.

Kaheks uueks esimese astme suffiksiks saavad .biz (äri) ja .info (informatsioon). Varsti pärast neid peaks ilmuma ka .name (nimi). Protsessi aeglus on aga viinud selleni, et mõned organisatsioonid on hakanud pakkuma alternatiivseid domeeninimesid. Näiteks on spekulantide hulgas populaarsed sellised laiendid nagu .shop (kauplus).

Nüüd tegi ICANN taolise müügiga tegelejatele hoiatuse. Eelkõige on ICANN-iga konfliktis New.net, mis pakub müügiks 30 domeenisuffiksit, mida ICANN ei kontrolli. New.net kutsus ICANN-i tunnustada organisatsioone, kel on palju kasutajaid ja kes omavad domeeninimesid oma registris.

ICANN-i president Stuart Lynn teatas aga vastuseks, et New.net"i argumendid ei veennud teda ja alternatiivsete domeeninimede ametlik registreerimine ajab Internetis üksnes asjad segaseks.

Segadus aga on juba märkimisväärne. Domeeninime .shop pakuvad näiteks peale New.net"i ka Domainisland, Suncare ja Namespace.

<#BBC=http://news.bbc.co.uk/hi/russian/sci/tech/newsid_1438000/1438342.stm>

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing