Postimees: lennufirmad kasutavad ära tarbija valikuvabaduse puudumise

19. juuli 2001, 09:09

Euroopa Komisjoni otsus trahvida kartellikokkulepete pärast Skandinaavia lennufirmasid peaks andma kohalikele kontrollorganitele julgust ja indu tegelda ka Eesti turgu valitsevate ja arusaamatut hinnapoliitikat ajavate lennukompaniidega, kirjutab Postimehe juhtkiri.

Globaliseerumise tuules on ka lennufirmad koondunud allianssidesse, et mõttetute paralleelkulutuste vähendamisega kokku hoida. Tulemuseks on aga pigem olnud turu jagamine ja hiiliv, ent pidev hinnatõus. Nii peavad mugava ja kiire reisi huvilised alternatiivi puudumisel maksma küsitud hinda, sest vaid Helsingi suunal on võimalik kasutada kiireks sihtpunkti jõudmiseks kas tiiburit või kopterit.

Kohalikud kontrollorganid pole lennufirmasid uurima tõtanud, sest tegemist on suhteliselt maksejõulisele tarbijale pakutava teenusega. Pigem kontrollitakse pisitarbijat igapäevaselt mõjutavat telefoni- või piimafirmat.

Euroopa otsus peaks andma ka seni suhteliselt mannetu kuulsusega konkurentsiametile võimaluse oma renomeed jõulisema tegutsemisega tõsta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing