Norteli kvartalikahjum 347 mld krooni ajaloo suurimaid

20. juuli 2001, 11:15

Kanada sideseadmete tootja Nortel Networks teatas täna, et sai teises kvartalis koos erakorraliste kuludega 19,4 mld dollari (347 mld krooni) suuruse teise kvartali kahjumi, mis on üks suurimaid kahjumeid ettevõtete ajaloos.

Kõige suurema osa kuludest teenis ettevõte möödunud aasta jooksul tehnoloogiabuumi tipul omandatud ettevõtete väärtuste ümberhindamisest.

Arvestades maha restruktueerimiskulud ja ümberhindamiskulud oli Nortel kahjumi suuruseks 1,55 mld dollarit, võrreldes möödunud aasta samal perioodil teenitud 637 mln dollari suuruse kasumiga.

Kahjumi suurus vastas ettevõte möödunud kuul tehtud hoiatusele, mil ta teatas, et järsk kulude kokkuhoid telekomisektoris mõjub negatiivselt ettevõte tuludebaasile.

Selline võitlev turusituatsioon nagu praegu loodetavast jätkub ja me ei usu olulist kulutuste tõusu enne 2002 aasta teist poolaastat, teatas majandusaruandes ettevõte juht John Roth, lisades et ettevõte ei prognoosi kolmanda kvartali ega kogu selle aasta tulemusi.

Ettevõte kvartali käive kukkus teises kvartalis 36%, 4,6 mld dollarini, põhjustatuna tugevast tagasilöögist optiliste süsteemide ja komponentide divisjonis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing