Äike põletas läbi sadu arvuteid ja võrguseadmeid

24. juuli 2001, 09:10

Äikese põhjustatud ülepinge tõttu läbipõlenud arvutiseadmed on koormanud tööga üle enamiku suurematest Eesti arvutisalongidest, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tartu OK arvutisalongi andmetel on alates eelmise nädala esmaspäevast oluliselt suurenenud parandamist vajavate arvutite hulk. Salongi esindaja sõnul on esikohal läbipõlenud modemid ja mitmesugused teised võrguseadmed. Samuti on äikesest põhjustatud ülepinge rikkunud ka monitore ja printereid.

?Kui modem on läbi põlenud, siis annab telefon sissehelistamisel kinnist tooni,? rääkis arvutisalongi esindaja. ?Inimesed on sageli kohale kutsunud telefoniparandajad, aga tegelikult on hoopis viga modemis. Tavaliselt neid parandada pole võimalik. Kuna garantii alla sellised asjad ei kuulu, siis on see inimestele päris suur kahju.?

Rakveres asuv Mikromaailma arvutisalongi elektrooniku Jaan Kivisoo kinnitusel tuuakse neile päevas umbes 6-7 rikkis arvutit. ?See on üsna keeruline probleem, sest remonti vajavaid arvuteid on hetkel tunduvalt rohkem kui meil ressursse nende parandamiseks,? ütles ta. ?Arvatavasti jätkub arvutite toomine veel pikalt, sest paljud on puhkusel ja avastavad õnnetuse hiljem.?

Eesti Telefoni pressiesindaja Anu Vahtra sõnul on kõige suuremad äikese põhjustatud läbipõlemised tabanud raadiotelefonide ja ISDNi internetiühendust võimaldavaid seadmeid. Ainuüksi Viljandimaal vajas väljavahetamist 51 eri ISDN-lahenduse seadet, 60 raadiotelefoni toiteseadet ja 25 raadiotelefoni terminali.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing