Kirurg: tapnud komissar üritas joobeastet varjata

24. juuli 2001, 09:08

Viljandi haigla kirurgi väitel üritas purjuspäi jalgratturi surnuks sõitnud liikluspolitsei komissar Ants Pajumägi joobe kordusekspertiisile saata verd andma oma poja, mida teised haigla arstid eitavad, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Istusin vastuvõtuosakonnas ja kuulsin, et kolleeg võtab verd Ants Pajumägilt, rääkis Eesti Päevalehele nime avaldamisest keeldunud kirurg,? kes tunneb Viljandi liikluspolitsei komissari.

Siis märkas kirurg, et Pajumägit ennast kohal ei olegi. Tema asemel istus vastuvõtuosakonnas Pajumägi poeg, kellelt võeti verd isa dokumentide alusel.

Pajumägilt verd võtnud tohter Airi Tiirats on kirurgi sõnul hiljuti haiglasse tööle asunud Tartust ega tunne Viljandi inimesi, mistõttu võidi Tiiratsit tema enda teadmata pettuses ära kasutada.

Airi Tiirats eitas kordusekspertiisi toimumist. ?Mina ei ole võtnud verd ei Ants Pajumägilt ega tema pojalt,? nentis Tiirats. ?Ainult see üks kord, kui ta toodi ekspertiisi pärast õnnetust.?

Viljandi politsei pressiesindaja Agu Lalli sõnul Pajumägi kordusekpertiisi ei nõudnud.

Ka Viljandi politseiprefekt Ester Kallakas ei teadnud kordusekspertiisist midagi. Kallakas viitas juhtumi võimatusele, kuna Pajumägi on linnas tuntud. ?Kui ta saadab oma poja, siis peab ikka täiesti nõdrameelne olema.?

Ta ei osanud ütelda, kas väidetavat võltsimiskatset hakkab politsei uurima.

Endine Viljandi linnapea, siseminister Tarmo Loodus kutsus Harry Tuule eile enda juurde juhtunust aru andma ning ütles talle, et Pajumägi tulnuks ametist vabastada, mitte lubada tal lahkuda omal soovil.

Lisaks andis siseminister Loodus eile ministeeriumi sisekontrolliosakonnale ülesande algatada teenistuslik juurdlus, mille läbiviimisel võetaks erilise tähelepanu alla politseinike õigusrikkumised nii Viljandis kui ka kõigis teistes prefektuurides.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing