PM: raudtee erastamine sai pankadelt valusa tagasilöögi

25. juuli 2001, 09:08

Ahvatlevasse infrastruktuuriettevõttesse Eesti Raudtee investeerimisest loobunud Hansapanga otsus on finantsringkondade hävitav hinnang raudtee senisele erastamisprotsessile. Sellist sahkerdamist, mõistmatut põikpäisust ja loogikavastasust ei suuda ka tugevama närvisüsteemi ja krediidivõimega majandusinimesed kaua taluda, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Eesti Raudtee enamusosaluse erastamine on muutunud poliitiliseks kõrgpilotaa?iks, milles julgevad kaasa mängida üksnes õnneotsijad või suure riskitaluvusega tegijad. Koalitsioonipoliitikute jäigad erastamisotsused, millest taganeda ei söandata isegi ülisuurte vigade ilmnemisel, on muutunud Mart Laari valitsuse Achilleuse kannaks.

Nii nagu NRG-le kahjulike tingimuste lubamisel, ei julgeta ka raudteemüügi valesid otsuseid tunnistada ning püütakse hambad ristis protsess iga hinna eest lõpuni viia lootuses, et küll aeg parandab kõik haavad. Paraku on Narva Elektrijaamade ja Eesti Raudtee erastamistest kujunenud kroonilised haavandid, mis taas ja taas uuesti avanevad ja lõppu neile ei paistagi tulevat.

Kui ka kohtuvaidlused ja rahalaekumise tehingud vormiliselt lõpevad, jääb alati risk, et uus valitsus pärast valimisi erastamisi tagasi ei pööra. Niisuguseid hoiatusi on opositsioonijuht Edgar Savisaar ka meedias korduvalt esitanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing