Pärnumaal taotleb SAPARDi raha vaid kolm inimest

31. juuli 2001, 09:30

Tänane Pärnu Postimees annab teada, et vaid kolm sealset põllumajandusega tegelevat inimest on andnud taotluse SAPARDi toetusrahade saamiseks.

Jõõpre kalatööstusfirma Haperand tegevdirektor Peeter Tohert sõnas, et on kaalunud SAPARDit ja leidnud, et tänavu sest asja ei saa. ?Esimene nõue ju on, et sul endal peab investeeringuks raha olema, just seda mul ei ole,? selgitas ta.

Toherti arvates on siseturg liialt väike, et jõuda kasumisse. ?Ära elame, kuid raha kõrvale panna pole lootust enne, kui pääseme välisturule, esialgu või Venemaale,? sõnas ta.

Et tootega üle piiri pääseda, tuleb kalatöötlemistehnoloogiat täiustada ja selleks kuluks Euroopa abiraha hädasti ära. ?Kel on rahakest, saab abi paluda,? nentis kalatöötleja.

Pärnumaa üks suuremaid kartulikasvatajaid, Enno talu peremees Eduard Jaansen Saugast kinnitas, et temalgi pole mingit lootust abile, sest elab peost suhu. Ta käinud igaks juhuks siiski SAPARDi seminaril Tarus ja kuulanud hoolega, et äkki avaneb mingi võimalus. ?Mul pangalaen kaelas, kukkusin juba seepärast taotlusringist välja,? märkis Jaansen.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing