Kanada saatkonna näpukas jättis Neinar Seli lennukilt maha

31. juuli 2001, 09:11

Nad oleksid vähemalt võinud vabandada, pahandas reformierakondlane, riigikogu liige Neinar Seli eile Kanada viisaametnike peale, kes vale kuupäeva passi kirjutades tema ametisõidu nurjasid, kirjutab Postimees.

Seli reisis Eesti Kergejõustikuliidu presidendina läbi Austria pealinna Viini Kanadasse, Edmontoni linnas täna algavale Rahvusvahelise Amatöörkergejõustiku Liidu (IAAF) kongressile.

Viini lennuväljal avastasid passikontrollijad, et Eesti parlamendisaadiku reisidokumendis seisab Londonis vormistatud Kanada viisal kehtivusajana ühe aasta asemel üksainus päev.

Vahtralehemaa kohalik saatkond teatas telefonipäringu peale külmalt, et valesti vormistatud viisaga Kanadasse ei saa ja keelas Selit Edmontoni lennukisse lubamast. ?2002 asemel oli aastaks märgitud 2001,? taipas Seli kanadalaste eksitust, mis pani teda koos korras dokumentidega abikaasaga Viini lennuväljal tragikoomilisse olukorda.
Üksnes diplomaatilist passi näidates pääses Eesti riigikogulane seejärel Viinis asuva Kanada saatkonna viisasabast läbi, esimese sekretäri jutule. Parandatud viisa väljastamisega läks tunde, ning oma lennupiletid Kanadasse võis Seli unustada.

?Püüan variante leida, aga midagi kindlat veel ei ole,? rääkis ta alternatiivsetest võimalustest IAAFi kongressile ja reedel algavatele kergejõustiku maailmameistrivõistlustele kohale jõuda.

IAAF valib kongressil tänavu kergejõustiku maailmaorganisatsiooni presidendi ning teised tippjuhid. Neinar Seli puudumise korral ei saa Eesti oma häält kasutada.

?Kahju on just sellest kongressist,? rääkis Seli eile Postimehele läbi telefoniraginate. ?President Meril oli Kanada viisapoliitikat arvustades õigus.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing