Ostjad võimutsesid USA aktsiaturgudel

Peeter Koppel 01. august 2001, 10:40

Ühendriikide aktsiaturgudel said eile ülekaalu taas ostjad, kelle inspiratsiooniks olid andmed, mille kohaselt kasvasid juulis USAs nii sissetulekud kui ka tarbimine ? vastavalt 0,3 ja 0,4 protsenti. Tarbimine on aga USA majanduskasvu mootoriks.

Tarbimise kasvust võtvate ettevõtete aktsiad said seetõttu tõuke üles liikumiseks. Võitjate hulka kuulusid jaekaubandusettevõte Home Depot <GR#US.HD>. Kvaliteetaktsiatest paistsid silma veel ka 3M <GR#US.MMM>, Merck <GR#US.MRK> ja Caterpillar <GR#US.CAT>.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine sulgus 1,16 protsenti kõrgemal 10 522,81 punkti tasemel.

Ostuargumendiks kujunesid isegi negatiivsed uudised. Tarbijausaldus langes juulis üle kolme kuu taas ning Conference Boardi tarbijausalduse indeksi väärtuseks oli eelmisel kuul 116,5.

Lisaks sellele langes regionaalne Chicago ostujuhtide indeks juulis juuni 44,4 punktilt 38 punktile, näidates sealse tootva tööstuse olukorra jätkuvat halvenemist.

Negatiivsed makrotasandi signaalid aga tugevdasid turuosaliste usku, et Föderaalreserv jätkab oma agressiivset intressipoliitikat, luues sellega võimaluse ettevõtete kasumite paranemiseks.

Just emitentide kasumid ongi olnud peamiseks põhjuseks, miks turud masenduses on olnud. Ettevõtete teise kvartali kasumid olid Reutersi andmetel kümne aasta halvimad ? fakt, mis annab põhjuse olla skeptiline tõusu jätkusuutlikkuse osas.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> lõpetas eile kokkuvõttes 0,46 protsendiga plussis 2027,13 punkti tasemel.

Nasdaqit kergitas interneti infrastruktuuriseadmete tootja Cisco Systems <GR#US.CSCO>, kes peaks järgmisel nädalal avaldama oma kvartalitulemused. Investeerimispank Salomon Smith Barney ootab ettevõttelt märke olukorra paranemisest ning optimismi tuleviku suhtes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing