Venemaa süüdistab Eesti rahusõdureid rassismis

01. august 2001, 08:54

Venemaa välisministeerium süüdistas eile maailma avalikkuse ees rassismis Eesti rahuvalvajaid, kes väidetavalt vägivallatsesid Paldiskis vene keelt rääkivate elanike kallal, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kaitseministeerium vastas eile õhtul teatega, et kõik süüdlased peavad oma tegude eest vastust andma ning lahkuma ühtlasi kaitseväest. ?Kaitseväelaste suhtes kehtivad kõrged moraali- ja vastutusenõuded, igasugune omavoli on lubamatu,? teatas ministeerium.

?Kahetsusväärsed on igasugused katsed anda Paldiskis toimunule rahvastevahelise pinge värvingut. See ei õnnestu,? jätkas kaitseministeerium pressiteadet. ?Eesti kaitsevägi, kus on teenistuses vene rahvusest ohvitsere ja sõdureid, muu hulgas ka rahuvalvajate seas, on demokraatliku riigi demokraatlik kaitsevägi.?

Enamik Eesti riigijuhte ei soovinud Venemaa süüdistavat avaldust kommenteerida, kuna endiselt pole sajaprotsendiliselt kindel, et peksjad olid rahuvalvajad. Samuti polnud politsei ega sõjaväepolitsei eilseks saanud Paldiski elanikelt ühtegi avaldust peksmiste kohta, viitasid mitmed ametnikud. Samas on ajakirjanduses ilmunud üksikasjalikud kirjeldused koos tunnistajate nimedega, kes nägid peksmisi või langesid ise ohvriks.

Venemaa välisministeerium nimetas Eesti rahuvalvajate huligaanitsemist rassistlikuks ja natsionalistlikuks tegevuseks, mis on saanud õhutust Eesti ametlikust poliitikast muukeelse elanikkonna suhtes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing