Ilona Saari elukaaslane tegeles firmade vaenuliku ülevõtmisega

Inno Tähismaa 01. august 2001, 14:03

Pro Kapital Grupi endise juhatuse liikme Ilona Saari elukaaslane Robert Silajev tegeles 5 aastat tagasi firmade vaenuliku ülevõtmisega, jäädes politsei vaatevälja seoses AS Agrolinda endistele omanikele ?mütsi pähe tõmbamisega?.

AS Agrolinda endine juht ja praegu veel 33% osanik Paul-Osmar Soidla meenutas, kuidas Silajev sõidutas 5 aastat tagasi tema äripartneri ja Agrolinda osaniku Paul Orupõllu metsa ja sundis talle kuuluva üle 20% osaluse maha müüma.

Sellega haaras Silajev koos oma äripartnerite Jaak Veike ja Ahti-Kullervo Jõgiga firmas kontrolli ja müüs läbi mitme firma maha Agrolindale kuuluva maja Maakri tänaval. Maja väärtus oli tollal ligi 20 miljonit krooni, praegu asub seal Rain Lõhmuse interneti inkubaatorfirma.

Silajevi, Veike ja Jõgi aktiivne äri firmade ülevõtmisel lõppes pärast seda, kui Veike 1998. aastal Tallinnas automaadivalanguga maha lasti.

Pärast juhtunut andis Soidla asja politseisse ja algatas Agrolinda vastu kriminaalasja. Samuti algatas Soidla Agrolinda vastu pankrotimenetluse, kuna firma juhtkond polnud talle nõus välja maksma 85 000 krooni suurust lahkumiskompensatsiooni. Soidla väitel jäi maksuametil saamata ka mitme miljoni krooni ulatuses maksutulu.

Praeguseks on Agrolinda pankrotihaldur Toomas Saarma otsustanud kuulutada pankrotiprotsessi raugenuks, kuna ettevõttel vara puudub. Raha pole võimalik tagasi saada ka ettevõtte üle võtnud Silajevilt ja Jõgilt, kuna nende suhtes algatatud vastav kriminaalasi aegus tänavu kevadel. Politsei polnud jõudnud aga veel süüdistust esitada.

Firmade ülevõtmisega on seostatud ka Saari tööandjat, endist Itaalia kodanikku Ernesto Preatonit. Itaalia ajakirjanduse andmetel tuli Preatonil Itaaliast lahkuda, kuna tal tekkis seoses vaenulike ülevõtmistega palju vaenlasi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing