Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Vene meremehed laeva arestimisega uuel katsel

06. august 2001, 09:12

Kuuendat kuud Tallinna sadamas seisva Vene kalatraaleri Andrei Markini meeskonna jurist taotleb täna linnakohtult kolmandat korda laeva arestimist, et teenida hiljem laeva müügist meremeestele võlgu olev palgaraha, kirjutab Eesti Päevaleht.

Laeva omanikfirma Plejada on igale meeskonnaliikmele võlgu mitukümmend tuhat krooni töötasu. Jurist Rein Vaiksaare avalduse Vene-Balti sadamas seisva laeva arestimiseks on Tallinna linnakohus kahel korral tagasi lükanud.

Andrei Markini meeskond on pöördunud transporditöötajate ametiühingu poole nii Eestis kui ka välismaal, aga on kohanud ainult huvipuudust. Abi ei ole leitud ka Vene saatkonnast.

Seitse laevale jäänud meremeest pelgavad, et omanik võib laeva maha müüa ja nad lihtsalt lageda taeva alla tõsta

?Hämar signaal selle kohta, et laev müüki läheb, on olemas ? laeva ümber on aeg-ajalt kukalt kratsivad inimesed vaatamas käinud,? lausus Vaiksaar, kelle sõnul olid kuni tema palkamiseni juuli lõpus meremehed sisuliselt juriidilise abita.

?Mind hämmastab ja masendab see, et kohtusüsteem suhtub sellesse juhtumisse nagu tavalisse tsiviilasja, aga siin on kaalul ju inimeste saatus,? oli Vaiksaar nördinud.

Jurist üritab kohtuasja võimalikult kiiresti ajada, kuid teoreetiliselt on võimalik, et meeskond jääb aasta lõpuni sadamasse vangi. Kuna kütus on otsas, ähvardab neid külm. Võlgu ollakse ka elektri ja sadamakoha eest.

Laeva 19 meeskonnaliiget on juba naasnud Venemaale. Seitsmel laeva praegusel asukal pole kojusõiduks raha. Süüa saavad meremehed keskturu ja Agape missiooni armust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing