Nool sai MM-hõbeda

08. august 2001, 09:20

Kergejõustiku maailmameistrivõistlustel Kanadas Edmontonis sai Erki Nool 8815 punktiga hõbemedali. Kulla võitis tsehh Tomas Dvorak ning pronksi sai inglane Dean Macey, kirjutab Delfi.

Erki alustas võistlust hästi ning võitis 100 meetri jooksu ajaga 10.60. Tomas Dvorak sai ajaks 10.62 ja Dean Macey 10.73, maailmarekordimees Roman Seberle aeg oli 10.91.

Kaugust hüppas Dvorak 8.07 ja Nool ?vaid? 7.63. Roman Sebrle ei suutnud seekord midagi erilist hüpates 7.67.

Kuulitõukes aga suutis Nool 14.90 ning oli peale kolme ala teisel kohal. Eesti rekordi graafikust oli ta ees 30 punktiga.

Kõrgushüppes ületas Nool koguni 2.03 ning sellega tõstis ta tugevalt oma aktsiaid. Eesti rekordigraafikut edestas Nool juba 85 punktiga.

400 meetri jooksu võitis küll Dean Macey ajaga 46.21, kuid Nool jooksis samuti hästi ning püstitas 46.23ga isikliku rekordi.

Esimese päeva järel oli Nool Macey ja Dvoraki järel kolmas, kuid edestas Eesti rekordigraafikut 133 punktiga.

6.Zsivóczky Attila HUN 4287

110 tõkkejooksus sai Nool kirja rekordilähedase 14.40 ning jätkas rekordigraafikus. Ettearvatult oli tõkkejooksus parim Tomas Dvorak, kes tõusis uuesti liidriks ka kokkuvõttes. Täielikult ebaõnnestus siin ?ebrle, kes langes teise kümnesse.

Ketast heitis Nool 43.40 ning säilitas kolmanda koha.

Teivashüppes ületas Nool 5.40 ning tõusis teiseks. Hästi hüppas ka Dvorak, kes sai jagu 5 meetrist. Rekordigraafikust oli Nool ees 66 punktiga.

Odaviskes suutis Nool 67.01, kuid Dvorak viskas rohkem ning suurendas edumaad veelgi. Dvoraki edu Noole ees on jooksu eel 123 punkti.

Kolmandal kohal olev Dean Macey kaotas omakorda Noolele enam, kui 200 punktiga.

1500 meetri jooks kulges juba rahulikus heitluses, kuna medaliomanikud olid sisuliselt selged. Erki sai ajaks 4.29,58 ja kogus lõpptulemuseks rekordilised 8815 punkti.