Prokuratuur: läbiotsimine oli seaduslik

Raimo Ülavere 09. august 2001, 17:06

Riigiprokuratuuri teatel oli 3. augustil Baltic Investments Ltd kontoris advokaadibüroo Legalia ruumides toimunud läbiotsimine seaduslik.

Prokuröri sanktsioneeritud läbiotsimine oli seaduslik, kinnitas prokuratuur tänaõhtuses pressiteates.

Läbiotsimise Baltic Investments Ltd kontoris sanktsioneeris Tallinna Prokuratuuri prokurör Kristel Siitam ning selle viis läbi Maksupettuste Uurimise Keskus.

Läbiotsimine toimus Baltic Investments Ltd juhatuse liikme Aivar Pihlaku tööruumis ning selle käigus võeti ära vaid regulaarse majandustegevusega seonduvad dokumendid.

Kriminaalmenetluse koodeksi §139 (läbiotsimise ja võetuse alused) kohaselt teostab uurija eseme leidmiseks läbiotsimise, kui tal on küllaldane alus arvata, et mõnes ruumis, paikkonnas või isiku juures võib asuda kriminaalasjas tähendust omav ese.

Kehtiv õigus ei keela advokaadibüroo ega ka advokaadibüroos asuva äriühingu läbiotsimist. Advokatuuriseaduse § 43 (advokaadi tagatised) kohaselt on piiratud üksnes advokaadi läbiotsimine, milleks on vaja aukohtu nõusolekut. Advokaadibüroo ja seal asuvate äriühingute absoluutne puutumatus oleks selges vastuolus põhiseaduse § 12 tuleneva võrdse kohtlemise põhimõttega, leiab riigiprokuratuur.

Advokatuuriseaduse § 43 sätestatud advokaadi tagatiste eesmärk on kaitsta kliendi poolt advokaadile usaldatud teavet. Need tagatised ei saa olla takistuseks advokaadi enda ja veel vähem tema büroo töötaja võimalike ebaseaduslike tegude uurimisel, seisab prokuratuuri pressiteates.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing