Poola suurim pank läheb erastamisele

09. august 2001, 09:38

Poola valitsus on kinnitanud riigi suurima panga PKO BP erastamiskava, mille järgi vähemalt 50% panga aktsiatest jääb riigi kätte, kirjutab Kauppalehti.

Erastamise esimene etapp algab tuleval aastal, kus umbes 30% panga aktsiatest müüakse Poola erainvestoritele. Teises etapis müüakse 10% institutsionaalsetele investoritele, kusjuures ühe investori osalus ei saa ületada 2%. Panga töötajatel on võimalus osta 15% aktsiatest.

Analüütikud suhtuvad plaani kõhklevalt. Üheltpoolt ei pruugi institutsionaalsed investorid soovida investeerida panka, mis jääb riigi kontrolli alla. Teisalt on kohalike erainvestorite huvi aktsiate ja börsi vastu praegu väga väike.

PKO BP bilansimaht oli juuni lõpu seisuga umbes 325 miljardit krooni, mis moodustab 17,4% Poola pankade koondbilansist. Panga puhaskasum oli mullu 2,1 miljardit krooni, turuväärtust hinnatakse 18,2 miljardile kroonile.

Riigi kontrolli säilitamises nähakse Poola rahvuslike huvide kaitset. 70% Poola pankadest on juba väliskapitali kontrolli all.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing