Riigilõivude alandamine pani ministrid vaidlema

09. august 2001, 09:17

Rahandusministeeriumis on valminud riigilõivuseaduse muudatuse eelnõu, mis kavandab sõiduki omanikuvahetuse registreerimisel kõrgemat lõivu kui nende registriandmete muutmisel, mis käivad isiku või sõiduki kohta, kirjutab Postimees.

Omanikuvahetusel küsitakse ministeeriumi eelnõu järgi praeguse 500 krooni asemel 600kroonist lõivu, muude registriandmete muutmine läheks praeguse poole tuhande krooni asemel edaspidi maksma 200 krooni.

Samuti tahab rahandusministeerium kehtestada eri suurusega lõivud dokumentide asendamisel - uue juhiloa saamine selle kaotamise korral läheb tulevikus maksma märksa rohkem kui siis, kui luba on hävinud tulekahjus või varastatud.

Kokkuvõttes rahandusministeeriumis välja töötatud muudatuseelnõu riigilõivude laekumist eelarvesse olulisel määral ei muudaks, tänavu prognoositav laekumiste vahe oleks alla miljoni krooni.

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson saatis rahandusministeeriumile kirja, millega taotleb lõivude vähendamist umbes 20 miljoni krooni võrra aastas.

Jürgenson kinnitas põhimõtte toetamist, et riigilõivu näol on tegemist eri toimingute tegemiseks makstava summaga, mitte aga vahendiga, millega suurendada riigieelarve tulusid.

Rahandusminister Siim Kallase allkirjastatud riigilõivuseaduse muudatuse eelnõu seletuskiri kinnitab seevastu, et uute määrade kujundamisel on lähtutud sotsiaalsest aspektist, ning põhjendab sõiduki omandivahetuse registreerimise kõrgemat lõivustamist tehingu ärilise aspektiga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing