Paap Kõlar pani interneti kiviaegsesse püstkotta

10. august 2001, 09:43

Hiiumaa läänetipus Ristnal on nüüd internetipunkt, mis seiklusettevõtja Paap Kõlari sõnul erineb kõigist samalaadsetest Eestis, kirjutab SL Õhtuleht.

?Internetipunkti panime väikesesse kiviaegsesse püstkotta loomanahkade vahele,? kirjeldab Paap Kõlar. ?See on tasuta ja avatud kella kümneni õhtul ilma lõunapauside ja puhkepäevadeta.? Kohe pandi üles ka veebikaamerad, millest üks hakkab ilmselt tööle vee all.

Kõlar kinnitab, et Ristna läänetipus ei levi tele- ja raadiolained ning ?õieti ei saa me siin ajalehtigi?. Eesti Telefon tõi aga kohale digitaalühenduse ning see võimaldaski internetipunkti avamist.

?Soome surfarid on ristinud meie asupaiga Paradiisirannaks, ja tõesti on siin surfamiseks suurepärased tingimused,? kinnitab Kõlar. Internetipunkt on avatud surfiaja lõpuni, niisiis vähemalt oktoobrini, ja hoiab ekstreemspordihuvilised välisilmaga kursis. Lisaks veebikaameratele riputatakse Paradiisiranda üles online-ilmajaam.

?Loodame, et meie internetiküljel saab üsna varsti osa fantastilistest päikeseloojangutest ja kuuvalgetest öödest Ristnal, välgu sähvimisest, tormidest ja vesipükstest,? kommenteerib Paap Kõlar. Vaateid näeb internetilehekülgedel www.paap.ee ja varsti ka aadressilt www.hot.ee edasi klikates.

?Ristna Paradiisiranna külastajate hulk on kasvanud kiiremini, kui oskasime ette näha,? tunnistab Paap Kõlar. ?Seiklusturistidele lisaks on tulnud lihtmatkajaid ja loodushuvilisi. Kohalike kõrval näemegi just neis peamisi internetipunkti kasutajaid,? nendib Kõlar.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing