Eesti-Soome merekaabli projekt laieneb

10. august 2001, 11:31

Septembris Helsingis kogunev Eesti-Soome merekaabli rajamise juhtkomitee otsustab projekti tehnilise kui ka osanike ringi laiendamise, teatas Eesti Eenergia (EE).

Juhtkomitee otsustab uute liikmete kaasamise konsortsiumisse, keda enne septembrit ei avalikustata, öeldi EEst. Osanike ringi laienemisega kaasneb seni 230 MWse võimsusega plaanitud kaabli asendamine 300 MWse kaabliga.

Merekaabli projektiga tegeleb konsortsium, kuhu kuuluvad Eesti Energia, Pohjolan Voima ja Helsinkin Energia Soomest ning Rootsi firma Granige.

Merekaabel oleks üks osa Eesti energiasüsteemi liitmisest läänepoolse Euroopa süsteemiga, mis võimaldaks ka siinse süsteemi eraldamist Venemaa elektrivõrgust. Seda on peetud Eestile oluliseks ka julgeolekupoliitilistel kaalutlustel. Eesti energiasüsteemi Vene süsteemist lahutamiseks on vaja paigaldada kaks konverterit, üks Narva lähedale ja teine Läti piirile, ning sagedusstabilisaator. Need koos merekaabliga nõuavad hinnanguliselt investeeringuid 6 miljardi krooni ulatuses.

Majandusminister Mihkel Pärnoja on kinnitanud, et valitsus peab Vene energiasüsteemist lahkulöömist üheks oma prioriteediks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing