Kink lõi sünnitusmaja aparaadiostu sassi

15. august 2001, 08:10

Pelgulinna sünnitusmajal tuleb valida, kas osta sünnitustuppa kallis veregaaside analüsaator hankekonkursi võitnud firmalt või eelistada hoopis konkureerinud firma kingitust, kirjutab Postimees.

?Oleme tõsise supi sees,? tunnistas Pelgulinna sünnitusmaja toetusfondi direktor Taivo Virve. Tema sõnul toimus aparaadi ostmiseks ametlik konkurss, kus osales kolm meditsiinitehnika maaletoojat - Magnum Medical, Surgitech ning Baltic Laboratory Systems (BLS).

Pärast seda, kui toetusfond oli heaks kiitnud BLSi pakkumise, mis koos viie aasta hoolduskuludega oli nende sõnul parima hinnaga, teatas konkursil osalenud Surgitech, et on valmis sellesarnase aparaadi sünnitusmajale kinkima.

Eile saatis Surgitech ajakirjanikele kutse tulla neljapäeval kingituse üleandmisele, hoolimata sellest, et konkursivõitja BLSi aparaat on juba mitu kuud Pelgulinna sünnitusmajas testimisel. 800 000 krooni maksva analüsaatori annab sünnitusmajale üle tootja Roche Diagnosticsi esindaja Saksamaalt.

?Surgitechi huvi aparaadi kinkimisel on täiesti arusaadav, sest nad tahavad alles siinsele turule tulla,? teadis Virve. Tema hinnangul on konkurendi pakkumine ahvatlev.

Virve arvates on mõistlik valida parima aparaadi kasuks, kuid kui aparaadid osutuvad omadustelt võrdseteks, siis eelistatakse kindlasti Surgitechi konkursivälist kingitust.

Konkursi võitnud Baltic Laboratory Systemsi juhataja Urmas Eljas polnud konkurendi muinasjutulisest kingitusest eile veel kuulnud.

?Kui see kõik tõesti tõele vastab, siis on see küll ebaõiglane,? ütles Eljas Postimehele. Tema teada polnud veel eile nendega keegi ühendust võtnud ega teatanud konkursitulemuste tühistamisest või konkurentide eelistamisest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing