Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti Energia tuulikuprojekti ähvardab tagasilöök

22. august 2001, 08:19

Eesti Energia kavatsus panna Paljassaare poolsaare tippu püsti kaks ligi kümme miljonit krooni maksvat tuulegeneraatorit ähvardab saada tagasilöögi, kui linnavalitsus ei soostu tuulikute tarbeks tuleval nädalal kahte 600ruutmeetrist krunti riigi omandisse jätma, kirjutab Postimees.

Eesti Energia soovib Paljassaare tippu püsti panna kaht ligi 60meetrise masti ja 40meetrise tiivikudiameetriga tuulikut, kuid taotleb selleks linnavalitsuselt kooskõlastust kahe 600ruutmeetrise krundi jätmiseks riigi omandisse. Eesti Energia kinnisvara projektijuhi Avo Järve sõnul on kahe krundi riigi omandisse jätmine linnavalitsuse istungil kõneks tuleval nädalal.

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Tõnu Heidov ütles eile, et on vastu kahe energiafirma soovitava krundi riigi omandisse jätmisele. ?Ma ei näe mingit vajadust, miks seda maad peaks riigi omandisse jätma,? märkis ta. ?Maa võiks munitsipaalomandisse jätta, täpsustada tuulegeneraatori võimalikku asukohta ja selle siis püsti panna.?

Heidovi sõnul on arusaamatud ka jutud kahest tuulikust, sest Eesti Energia on tema väite kohaselt pöördunud linnaosa poole vaid ühe tuulegeneraatori paigaldamise osas.

Avo Järv kinnitas, et Eesti Energia on pidevalt taotlenud maad kahe tuuliku tarbeks. Ühe tuuliku ostaks Eesti Energia seejuures Saksa firmalt Enercon GmbH omal kulul, teise kingiks välisfirma pealekauba.

Tallinna abilinnapea Ivar Virkus ütles, et toetab igal juhul tuulikute rajamist Paljassaare tippu, kuid lisas, et ei pea õigeks kruntide riigi omandisse jätmist. ?Maa peaks linna territooriumil kuuluma ikka linnale,? lisas ta.

Samas ei osanud Virkus öelda, kuidas ta kavatseb linnavalitsuse istungil hääletada, kui maa-ameti ettevalmistatav eelnõu tuleval nädalal istungile jõuab.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing