Laar ja Savi jätsid vee ning elektri eest maksmata

23. august 2001, 08:46

Peaminister Mart Laar ja riigikogu esimees Toomas Savi elavad aasta ringi valitsuse residentsides Keila-Joal, kuid pole siiani tasunud sentigi vee ega elektri eest, rääkimata tolle erisoodustusega kaasnevatest riigimaksudest, kirjutab SL Õhtuleht.

Kahe villa ülalpidamine kergendab maksumaksjate kukrut igal aastal umbes 120 000 krooni võrra.

Valitsuse pressiesindaja Priit Põikliku teada on peaministril ja riigikogu esimehel Keila-Joa suvilates prii elamine. 'See on alati nii olnud,' kinnitab ta.

Samas ei oska Põiklik öelda, millise õigusaktiga peaministrile ja riigikogu esimehele selline hüve on määratud. 'Vaevalt, et see kuskil seaduses kirjas on,' tunnistab ta.

<pilt#ToomasSavi.jpg#Riigikogu spiikeri Toomas Savi maja Keila-Joal läheb maksumaksjale maksma kümneid tuhandeid kroone aastas.#114#162#0>Mõningail andmeil reguleerivad Keila-Joa puhkeala kasutamist 1990. aastate algusest pärinevad korraldused. Kõrvuti seisvaid villasid, mis praegu Mart Laari ja Toomas Savi käsutuses, peetakse ülal riigieelarvest. 1999. aastal kulus mõlema (omal ajal Karl Vaino tarbeks ehitatud) ühepereelamu peale keskmiselt 4800 krooni kuus ehk aastaga kaugelt üle 100 000 krooni.

'Oht, et esindusfunktsiooni varjus kasutatakse suvilat isiklikuks otstarbeks, on kindlasti olemas,' ütleb riigikontrolli pressiesindaja Sven Soiver. 'Kahtlemata huvitab see maksuametit, mille revisjonikomisjoni kaudu võib maksukohustus koos intressidega tulla riigikantseleile.'

Soiveri sõnul on raske kindlaks teha, kui palju on riigikantselei töötajad kasutanud suvilaid isiklikuks otstarbeks ja kui palju esindusülesannete täitmiseks.

Riigikontroll aga on veendunud, et kui tööandja katab töötaja eluasemekulu täielikult või osaliselt ehk siis üürib eluruume välja turuhinnast odavamalt, on see erisoodustus, mis tuleb maksustada nii tulu- kui sotsiaalmaksuga. Erisoodustuse pealt pole aga riigimakse maksnud ei Mart Laar ega Toomas Savi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing