Pelgulinna haigla põlengu põhjustas palatis suitsetaja

24. august 2001, 08:16

Politsei tabas eile asotsiaalsete eluviisidega Jüri (57), kelle hõõguvana öökapi sahtlisse peidetud suitsukoni süütas ööl vastu neljapäeva Tallinna Pelgulinna haigla sisehaiguste osakonna palati, milles hukkus üks elulootuseta teadvusetu haige, kirjutab Postimees.

Jüri seletas politseile pärast kinnipidamist ühes Kalamaja korteris, et suitsetas õhtul enne uinumist salaja Pelgulinna haigla nn väikese maja esimesel korrusel asuvas palatis ning peitis suitsukoni tikutoosi, mille pani omakorda öökappi. Kui mees mõne aja pärast ärkas, oli palat suitsu täis ja leegid hakkasid kunstmaterjalist voodimadratseid õgima.

Jüri rääkis, et hüppas kella ühe paiku öösel voodist välja, kuid selle asemel, et abi kutsuda, jooksis oma pahateost ehmununa haiglast minema. Õnneks märkas tema selga ukse vahel vilksatamas valveõde Jelena Litjuga, kes oli end rahutult ülal pidanud Jüril juba varem sanitari abiga silma peal hoidnud. Jüri oli olnud südaöö paiku närviline ning Litjuga oli talle rahustit andnud.

Maja esimene korrus oli poolteist aastat tagasi remonditud ning vajab nüüd suitsu ja kustutusvee kahjustuste tõttu taas uuendamist.

Lisaks tühjakspõlenud asotsiaalide palatile olid nõest rikutud ka kõrvalpalatid ja koridorid, mille küürimisega alustati juba eile hommikul. Täna saab juba kasutusele võtta intensiivravipalati, milles õnneks polnud tulekahjuööl ühtki aparaatide abiga elus püsivat haiget.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing