?Kuningas Oidipus? jääb vähese publiku tõttu ära

24. august 2001, 08:17

Oodatust kehvem piletimüük sundis ERSOt ära jätma homme õhtuks Haapsallu kavandatud suurejoonelise kontsertetenduse ?Kuningas Oidipus?, kirjutab Postimees.

?Siin on mitu tegurit, mis muudavad selle asja võimatuks, nii tehnilised põhjused kui ka see, et pole pileteid müüdud,? nentis ERSO direktor Andres Siitan. ?Olgem ausad, vabaõhuürituste turg on ka sel suvel lihtsalt täis.?

Haapsalu piiskopilinnuse müüride vahele kavandatud kontsertprogramm pidi sisaldama Eino Tambergi süiti ?Kuningas Oidipus? ja Igor Stravinski ooper-oratooriumi ?Oedipus Rex?. Müüdud piletid ostetakse tagasi ühe nädala jooksul Tallinna Kaubamaja piletipunktis, Eesti Kontserdi piletikeskuses, Haapsalu kultuurikeskuses ja Haapsalu turismiinfopunktis või vahetatakse 14. septembril toimuva hooaja avakontserdi piletite vastu.

Siitan lubas siiski, et maestro Eri Klasi koostatud kava eestlastel nägemata ei jää, vaid tuleb sügisel ettekandele Estonia kontserdisaalis.

Haapsalu linnavalitsuse kultuurinõuniku Martin Liiveti väitel sai otsustavaks eeskätt publikuhuvi vähesus, mitte tehnilised küsimused.

Samas märkis Liivet, et ERSOga neil konflikti pole ning tulevikus koostöö jätkub. ?Idee teha Haapsalus samas paigas helivõimenduseta kontsert jääb püsima ja kindlasti me seda tulevikus ka teeme,? ütles Liivet.

Seevastu eile Tartus esietendunud Vanemuise ja PN Managemendi ühisprojekti, Puccini ooperi ?Tosca? piletimüük edeneb korraldajate hinnangul hästi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing