Keskkonnaminister Heiki Kranich seisab räimepüüdjate eest

28. august 2001, 14:23

Keskkonnaminister Heiki Kranichi sõnul ei saa Eesti nõustuda Rahvusvaheline Mereuuringute Nõukogu soovitatava räimekvoodi viiekordse vähendamisega tuleval aastal, teatas keskkonnaministeeriumi pressiteenistus.

Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna peaspetsialisti Enno Kobakese sõnul tuleks räime, mis on seni olnud Eesti kalurite peamiseks tuluallikaks, aastaseks kvoodiks püügimahu viiekordse vähendamise puhul vaid 7000 tonni. Tänavu oli Eesti räime püügikvoot 41 070 tonni.

Eesti kalateadlaste hinnangul on räimevarud Eesti merealadel ja eriti Liivi lahes paremas seisus kui mujal Läänemeres. Ka Läänemere kiluvarud on jätkuvalt heas seisus ja kilukvoodi vähendamist tulevaks aastaks pole ette näha.

Heiki Kranich kohtub reedel, 31. augustil, kalurite esindajatega, et läbi arutada, millise seisukohtadega esindavad Eesti kalandusjuhid Eestit 3.-7. septembrini Poolas toimuval Läänemere Kalanduskomisjoni istungjärgul.

Läänemere Kalanduskomisjoni istungil jaotatakse 2002. aasta püügikvoodid Läänemere nn reguleeritavatele liikidele - räimele, kilule, tursale ja lõhele.

Läänemere Kalanduskomisjoni põhimõtte kohaselt vähendatakse kõigi Läänemerd ümbritsevate maade püügikvoote proportsionaalselt, sõltumata lokaalsest varu seisukorrast.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing