Korteriühistud jahivad 50 miljoni sooduslaenu

29. august 2001, 08:03

Korteriühistute Liidu algatatud 50 miljoni kroonine soodusremondi pakkumine on lühikese ajaga ligi meelitanud 40 ühistut, pilootprojekti hakkab Tallinna linna kõrval finantseerima tõenäoliselt Sampo Pank, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Sooduslaenu vastu on huvi tundnud umbes 40 ühistut,? märkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla. ?Viis ühistut on juba end ka registreerinud, neil on olemas laenu taotlemiseks vajalik juhatuse otsus.?

Tallinn ja liit teatasid möödunud nädala lõpus, et valmistavad ette pilootprojekti ?Tallinna korteriühistud korda!?. Selle sisuks on seni korteriühistutele laenuvõtmisel takistuseks olnud intressimäära alandamine.

Projektijuhi ja arenduskonsultandi Eero Saava sõnul kujuneb kroonilaenu intressimääraks esialgsel hinnangul 6,5 ? 7,5 protsenti. Tavapärasest madalama intressi tagab just Tallinna linnavalitsuse kaasfinantseerimise lubadus.

Saava kinnitusel suudavad pangad ka madalate intressimäärade juures kasumit teenida. ?Tallinna linna toetust tulevikus ei saa lubada,? lisas ta.

Projektijuhid kavandavad ehitaja ja rahastaja hankelepingute sõlmimist detsembrisse. Ehitushanke aluseks on kortermajade tehnilise seisundi ülevaade, mis valmib septembri lõpuks. Samal ajal suletakse ka laenusoovijate nimekiri. Jaadla sõnul piirneb projektis osalevate ühistute arv 50, maksimaalselt 70ga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing