Keskkonnakaitsjad kutsusid riigikogu liikmed metsa

Inno Tähismaa 30. august 2001, 12:05

Eesti Roheline Liikumine (ERL), Eestimaa Looduse Fond (ELF) ja Eesti Ornitoloogiaühing (EOÜ) korraldavad täna riigikogu liikmetele õppeotstarbelise väljasõidu metsa, et tutvustada oma nägemust metsaseaduse täiendamiseks.

Keskkonnakaitsjate teatel tutvustatakse riigikogu liikmetele Kuusalu valla metsades nii positiivseid kui negatiivseid näiteid metsade majandamisest.

Keskkonnaorganisatsioonide arvates halveneb olukord Eesti metsanduses pidevalt. Seda kinnitavad nii illegaalse puidukaubanduse suur levik, kontrollimatult suurenevad raiemahud ja raiesmike mittemetsastamine. Olukorra parandamiseks on möödapääsmatu metsaseaduse kompleksne ja läbimõeldud karmistamine. Praegu puudub Eestis kaasaja nõuetele vastav metsavarude hindamise ja kasutamise planeerimise süsteem.

Aasta eest (30. august 2000) keskkonnakaitseorganisatsioonide korraldatud samasugune väljasõit koos aruteludega Eesti metsakaitsealade võrgustiku rajamiste teemadel leidis osalenud 12 riigikogu liikme poolt positiivset vastukaja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing