Andres Sõnajalg soovib Viljandi järve äärde eramuid rajada

31. august 2001, 08:37

Tallinna ärimees Andres Sõnajalg soovib Viljandisse Huntaugumäele ehitada kolme elumaja, kuid linnavalitsus on sellise idee vastu, kirjutab Sakala.

Linnavalitsus on teinud volikogule, kes täna Huntaugumäe all asuvasse orgu eramajade ehitamise ideed arutama asub, ettepaneku keelduda detailplaneeringu algatamisest.

Arhitektuuriamet põhjendab keeldumise soovi sellega, et pereelamukruntide andmine Huntaugumäe orgu kunagise rolleriraja kõrvale on vastuolus linna üldplaneeringuga. 'See piirkond on mõeldud haljasmaaks ja aktiivse puhkuse tsooniks,' lausus Viljandi peaarhitekt Kalle Kadalipp.

Detailplaneeringu algatamist taotleva Andres Sõnajala arvates aitaks kuni viie majaga eramutsoon kaasa järveäärse kaunimaks muutmisele.

'Teiste linnade näited annavad tunnistust, et sellised eksklusiivsed eramajade piirkonnad saavad ilusasti korda,' selgitas Sõnajalg, kes sai laiemalt tuntuks pärast seda, kui rajas koos oma vennaga telejaama TV 1. 'Loodan, et volikogu arvestab seda ja teeb positiivse otsuse.'

Nimetatud piirkonnas on praegu üks elamu ning Sõnajalg soovib, et linnajuhid lubaksid sinna veel kuni kolm elumaja püstitada.

'Ma loodan, et uut maja sinna siiski ei tule,' lausus Kadalipp. Ta nentis, et Huntaugumäe alla jääv org on väga atraktiivne ning paljud inimesed tunnevad huvi, millistel tingimustel oleks võimalik sinna maja ehitada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing