Börsiülevaade: Euroopas pessimism, Tallinn peatu

31. august 2001, 09:51

USA serverite tootja Sun Microsystemsi ja Jaapani elektroonikagigandi Hitachi tume tulevikunägemus on läbi USA ja Jaapani turgude jõudnud tiiruga taas Euroopa aktsiaturgudele.

Kuigi eile kaubeldi Tallinna börsil kaheteistkümne erineva ettevõte aktsiaga,
kujunes börsipäeva kogukäive kui ka tehingute koguarv selle aasta üheks nigelamaks.

Markantseimaks näiteks võib pidada tavapäraselt aktiivsuse poolest kõrgel kohal olevat Normat <GR#EE.NORMA>, millega eile kaubeldi vaid paarituhande krooni eest. Aktsiahind sulgus 49,80 kroonil ehk 0,2% madalamal kui kolmapäeval.
Passiivse kauplemise taga võib suuresti olla tulevikunägemuse kindel puudumine.
Kui välisturgudel pole stagnatsiooni lõpu veel näha, siis Eesti majandus püsib veel küllalt tugevana. Ehk siis valitseb kerge peataolek, kas võtta aktsiaturu suhtes positiivne või negatiivne nägemus.

Kuigi laias laastus jäid aktsiate hinnanoteeringud eile kolmapäevaga samadele tasemetele oli ka erandeid.

Kui lisakirjas on liikunud mitmed aktsiad hetkel viimaste aastate kõrgeimate tasemete juures, siis Harju Elektri <GR#EE.HELEK> aktsia vajus eile selle aastatuhande madalaima tasemeni, sulgudes 30 kroonil ehk 4,8% madalamal viimase korra sulgemishinnast.

Suuresti võib ettevõte aktsia languse taga oli ekspordi oluline kärbumine kui ka ettevõte bilansis oleva Helsingi börsil noteeritud PKC Grupi aktsia viimase kuu jooksul aset leidnud 24%ne langus.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiat eilne välisturgude tehnoloogiasektori kiire langus eriti suuresti ei kõigutanud. Aktsia langes 0,5%, 53,75 kroonini.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia lõpetas 154,50 kroonil ehk 0,3% plussis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing