Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Isamaaliit rahustab Kelamit spiikrikohaga

04. september 2001, 08:08

Isamaaliidu peasekretär Leho Karjus kinnitas, et kavatseb lähipäevil küsida riigikogu aseesimehelt Tunne Kelamilt selgust küsimuses, kas too üritab valimiskogus presidendiks kandideerida, kirjutab Postimees.

Karjus tahab Kelamiga ka arutada poliitilist võimalust, et too pürgiks järgmisel kevadel riigikogu esimehe kohale. ?See on üks oluline küsimus, mis tuleb selgeks rääkida,? ütles Isamaaliidu peasekretär.

?Praegu ma ei tea veel, kas Kelam laseb end presidendikandidaadiks üles seada või mitte - ise loodan, et ta seda ei tee, sest erakond seisab Peeter Tulviste taga,? lisas Karjus.

Postimehe andmeil häirib Isamaaliidu juhtkonda valusalt, et Kelam oma kandideerimise varianti veel lahti hoiab. Riigikogu aseesimees Kelam on ajakirjanduses hoidunud presidendivalimisi kommenteerimast ega vastanud ka Postimehe sellekohastele küsimustele.

Septembri lõpul tehtud avalduses ütleb ta muu hulgas: «Kuidas ma eelolevates hääletusvoorudes talitan, otsustan pärast kõigi asjaolude kaalumist.»

Riigikogu teise aseesimehe, Keskerakonna presidendikandidaadi Peeter Kreitzbergi hinnangul jälgib kolleeg Kelam praegu hoolega valijameeste valimist ega ole presidendiks kandideerimise mõtet matnud.

Kreitzbergi hinnangul oleks eriti Toomas Savi presidendiks tõusmise juhtumil loogiline, et Isamaaliit toob kevadel riigikogu juhatuse valimistel Tunne Kelami välja riigikogu esimehe kandidaadina.

?Ühelt poolt võiks see rahustada Kelamit, teiseks parandada Isamaaliidu ühtsust ning kolmandaks oleks see Isamaa juhtkonnal võimalus Kelamilt presidendikampaania eest andeks paluda,? arutles Kreitzberg.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing