Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tulundusühistud saavad 5 mln krooni toetust

Raimo Ülavere 04. september 2001, 15:05

3-15. septembrini võtab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) vastu ühise majandustegevuse toetuse taotlusi. Ühise majandustegevuse toetuseks on tänavu ette nähtud 5 miljonit krooni, teatas ameti pressiesindaja.

Ühise majandustegevuse toetust võib taotleda tulundusühistu, kui vähemalt viis selle liiget on põllumajandustootjad (sh aiandustootjad), kutselised kalurid või kalakasvatajad. Samas peab tulundusühistu üks tegevusala olema põllumajandussaaduste (sh aiandussaaduste) või kala turustamine, töötlemine või neist valmistatud toodete müük või põllumajandussaaduste (sh aiandussaaduste) tootmiseks või kalakasvatuseks vajaliku põhi- ja käibevara müümine.
Þ
Toetus on ette nähtud tulundusühistutele asutamis- ja halduskulude hüvitamiseks. Asutamiskuludest hüvitatakse äriplaani koostamiseks, tulundusühistu äriregistrisse kandmiseks, põhikirja koostamiseks ja turu-uuringute tegemiseks tehtud kulutusi. Halduskuludest hüvitatakse näiteks bürooruumide sisustuse ja infotehnoloogia ostmiseks tehtud kulutusi, raamatupidamisteenuse teenustasu, koolitustasusid, messidel ja näitustel osalemise tasu.

Taotlusvorme ja lisainfot saab PRIA keskusest või <#koduleheküljelt=http://www.pria.ee>. Samas saab tutvuda ka toetuse maksmise korraga.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing