Börsiülevaade: hinnad koduturul esialgu stabiliseerumas

05. september 2001, 14:54

Tallinna aktsiaturul valitses enamus tänasest päevast väiksemahuline konkreetse suunata kauplemispäev. Börsipäeva viimaste minutite jooksul tehtud paari plokktehingu käigus börsipäeva käive kahekordistus, kerkides päeva lõpuks 9 mln kroonini.

Tallinna börsil on pragu leida raske edasiviivat suunda.
Kui tõusuks annaks põhjust esmaspäevane kiire kukkumispäev ja aktsiahindade langemine viimaste kuude soodsaimate tasemete juurde, siis languse võimalust suurendavad välisturgudelt pidevalt tulevad pessimistlikud rapordid ja analüüsid tehnoloogiasektori lähituleviku suhtes.

Pärastlõunaks üle 3% langenud Euroopa telekomisektori kõrval odavnes Eesti Telekomi aktsia <GR#EE.ETL> ligi protsendi, sulgudes 52,75 kroonini.

Kui Eesti Telekom liigub kõigi aegade madalaimate taseme juures, siis Euroopa telekomisektori indeks on langenud 1998 aasta alguse taseme vahetusse lähedusse.

Investorite seas kõige suurema huvi alla oleva Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia sulgemishinnaks kujunes täna 0,2% madalam hind kui teisipäeval.
Aktsiaga lõpetai kauplemine 146 krooni peal kuid aktsia hinnanoteeringud liikusid päevaga siiski kergelt ülespoole.

Uuel hinnatasemel on stabiliseerumas ka Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, mis täna lõpetas 48,45 kroonil ehk 0,3% madalamal kui eile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing