Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Andmekaitse pressib Okilt elektri hinna tõusu numbrit

05. september 2001, 08:14

Andmekaitse inspektsioon nõelas eile avalikkuse survel ootamatult Eesti Energia elektrihinna tõstmise plaani, kontrollides info senise salastatuse vastavust avaliku teabe seadusele, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Hommikul tulid alluvad, et näe, loe, lugesin, andsin korralduse ja hakkasin esimesi kõnesid ootama,? kirjeldas inspektsiooni peadirektor Hillar Aarelaid. ?Alustame seaduslikkust või seadusetust kinnitavate materjalide kogumisest, teeme seda esmalt energiaturu inspektsiooni kaudu.?

Aarelaidi sõnul on nende kirjale vastamiseks aega viis päeva, lisaks üks päev järelevalvemenetluse algatamise otsustamiseks ja kümme päeva menetlemiseks.

?Avalikkusel on õigus teada Eesti Energia (EE) hinnakujunduse põhimõtteid ning Eesti Energial on kohustus nendest rääkida,? rääkis Aarelaid. ?Aga kõigepealt peame leidma vastused väga paljudele küsimustele, näiteks kas Eesti Energia on teabevaldajaga võrdsustatud või kas on esitatud teabenõudeid.?

Aarelaidi sõnutsi ei oska ta praegu otsustada, kas EE energiaturu inspektsioonile esitatud taotlus peaks olema avalikustatud täies ulatuses või osaliselt.

?Ilmselt tekib suur vaidlus juristide vahel,? märkis Aarelaid. ?Aga võib-olla hakkab EE surve alla sattudes ise rääkima.?

Aarelaiu sõnul ootaks halvimal juhul EEd ettekirjutus ja selle mittetäitmisel määratakse ettevõtte juhile rahatrahv kuni kahesaja päevapalga ulatuses või haldusarest kuni viis päeva.

Avaliku teabe seaduse üks põhiautoritest, riigikogu liige Ivar Tallo ütles, et EE puhul on küsimus muudatustes, mistõttu peaks informatsioon olema avalik. ?Seadusandja mõte oligi otsustada monopoolses seisundis oleva ettevõtte hinnakujundust avaliku debati abil ja mitte kabinetivaikuses,? lausus Tallo.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing