SL Bussiliinide tulek võib kaasa tuua hinna tõusu

07. september 2001, 08:40

Tallinna linnavalitsuse ja SL Bussiliinide vahel sõlmitud linnaliinide teeninduslepingu kohaselt võivad piletihinnad uue bussifirma poolt teenindatavatel liinidel tõusta lubatust varem, kirjutab Eesti Päevaleht.

Linna ja bussiettevõtte vahel sõlmitud lepingu kohaselt ei tohi uus operaator tõsta piletihindu järgneva viie aasta jooksul. Samas on endise abilinnapea Priit Vilba sõlmitud liinilepingus punkt, mis annab operaatorile võimaluse taotleda piletihinna tõusu juhul, kui bussiettevõttel ei õnnestu palgata 2000kroonise kuupalgaga endale tööle bussijuhte.

Praeguseks on Tallinna Autobussikoondise (TAK) ning Tallinna Trammi ja Trollibussi Koondise (TTTK) poolt kokku löödud kulud, mis kaasnevad uue konkurendi tulekuga turule. Jämedalt võib arvestada linn umbes 40 miljoni krooni suuruse väljaminekuga.

Tallinna abilinnapea Ivar Virkuse sõnul tähendaks SL Bussiliinide turule tulek nii TAK-ile kui ka TTTK-le inimeste koondamist. Samas ei osanud ta öelda, kui palju oleks töökohti ohus kahe ettevõtte peale kokku.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing