Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kriitika USA salateenistuste vastu kasvab

12. september 2001, 13:27

Kohe peale peale terrorirünnakut kasvas kriitika USA salateenistuste vastu - viimased on tehnoloogiliselt küll väga hästi varustatud, kuid nende inimressurss kesine.

NZZ Online teatel peavad kriitkud tõsiseks altminekuks seda, et ei teatvustatud ühtegi viidet terroristide rünnakule. See aga viitavat valedele investeerimisotsustele salateenistuste arengus.

Rünnakud World Trade Centerile ja Pentagonile tabasid USAt ootamatult. Samas pole see esimene kord, kui midagi sarnast juhtub: rünnakuid USA sõjaeväebaasile Liibanonis 1983, USA saatkondade hävitamist Keenias ja Tansaanias 1998 ning rünnakut sõjalaevale USS Cole augustis 2000 ei suutnud salateenistus samuti ennetada.

NZZ Online kirjutab, et säärased altminekud on spetisialistide hinnangul paljuski tingitud valesti suunatud investeeringutest salateenistustes. Julgeolekuküsimusi käsitlev ajakiri JaneÞs peab võimalikuks nõrgaks kohaks vajaliku inimtööjõu puudumist salateenistustes.

Kui viimase kümne aasta jooksul on jälgimise tehniline pool saanud märgatavaid finantssüste, siis analüütikute osas on rakendatud kokkuhoiumeetmeid. Kokku hoiti nii keeleoskuste kui ka analüütilisi võimete arendamisel, rääkimata oma agentidevõrgu väljaaehitamisest, kirjutab JaneÞs.

USA salateenistuste aastaeelarve on 30 miljardit dollarit. Hoolimata summa suurusest, ei õnnestunud ühelgi teenistusel märgata viiteid terrorirünnakutele. Täpsemini öeldse, neid viiteid ei osatud õigesti interpreteerida.


�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing